Reklama
Nagrody Przyjaznego Brzegu 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 02 marca 2016 09:10

W dniu 3 lutego 2016 r. odbyło się posiedzenie jury XII edycji konkursu „Nagroda Przyjaznego Brzegu”, które postanowiło przyznać następujące nagrody:

Grand Prix – z Nagrodą Ministra Turystyki i Sportu

dla Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej

za Wielką Pętlę Wielkopolską- znakomity europejskiej klasy produkt turystyki wodnej

 

Nagrody Przyjaznego Brzegu za 2015 r.

 

Miasta i gminy

1.

Miasto Olsztyn

Za inwestycje w infrastrukturę olsztyńskich jezior i rzek

2.

Gmina Sieraków

Za zrównoważony rozwój turystyki, z ochroną miejscowego dziedzictwa

 

Porty i przystanie

1.

Ośrodek Harcerski „Nadwarciański Gród” - Załęcze Wielkie

Za integrowanie edukacji wodniackiej i ekologicznej

2.

Stanica Wodna PTTK – Sorkwity

Za stworzenie przyjaznej bramy do Szlaku Krutyni

3.

Port Sailor, Wojciech Gil – Giżycko

Za przyjazny port w Pięknej Górze

4.

Przystań PZŻ -,,Port Pod Jabłoniami - Stare Sady"

Za stworzenie nowego oblicza ekologicznej, kameralnej przystani

 

Instytucje i Stowarzyszenia

1.

Miesięcznik „Środowisko” – Warszawa

Za atrakcyjną popularyzację ochrony środowiska  wodnego

2.

Polski Związek Żeglarzy Niepełnosprawnych – Giżycko

Za przecieranie żeglarskich szlaków dla osób niepełnosprawnych

3.

Radio Leliwa – Mielec

Za inspirujący patronat nad podkarpackim żeglarstwem

4.

Stowarzyszenie Armatorów Jachtowych SAJ – Gdańsk

Za propagowanie swobodnego, przyjemnościowego żeglarstwa

5.

Stowarzyszenie „Odra dla Turystów” - Nowa Sól

Za samorządowe rozwijanie turystycznej żeglugi na Odrze

Nagrody Specjalne

1.

Zbigniew Jagniątkowski – Szczecin

Za znaczący udział w realizacji projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego

2.

Edward Kozanowski – Bydgoszcz

Za serce i myśl, we współczesnej edukacji wodnej

3.

Stanisław Latek - Warszawa

za inspirowanie ekologicznego żeglarstwa i przyjaznych brzegów

4.

Bogdan Majczuk - Brodnica

Za wieloletnią straż nad skarbami przyrodniczymi rzeki Drwęcy i Pojezierza Brodnickiego

5.

Marek Piwowarski – Warszawa

za stworzenie wzoru kształtowania krajobrazu dolin rzecznych w Polsce

6.

Zygmunt Solarski „Pigmej” – Rzeszów

Za przyciągniecie do kajakarstwa i survivalu wielu pokoleń turystów wodnych

7.

Franciszek Strugała

Za integrację wielu samorządów lokalnych dla stworzenia Szlaku Noteci

 

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Poprawiony: środa, 02 marca 2016 09:15
 
Joomla themes, affordable business hosting.