Zapraszam żeglarzy, nie tylko z pod bandery PTTK na rejs do Kaliningradu.

Rejs w terminie 29.06 - 21.07.2013 lub tydzień później, rozpoczynamy w Gdańsku i poprzez Sopot, Hel, Zalew Wiślany płyniemy do Kaliningradu. Tam przewidziany jest trzy dniowy pobyt, spotkania z rosyjskimi żeglarzami, zwiedzanie miasta inne atrakcje. Powrót przez Zalew Wiślany do Gdańska i zakończenie rejsu.

Zainteresowanych proszę o zgłoszenia do dnia 30.01.2013 r na podany poniżej adres internetowy, gdyż wymóg posiadania wizy rosyjskiej i ważność paszportu przynajmniej do końca 2013 r komplikuje sprawy organizacyjne i poważnie wydłuża czas przygotowań. Ze  względu na specyfikę organizacji rejsu nie będzie możliwości w późniejszym terminie dopisania się do listy uczestników rejsu.

W zgłoszeniu proszę podać swe dane osobowe (imię i nazwisko, datę urodzenia, dokładny adres zamieszkania z kodem, NR PASZPORTU Z JEGO DATĄ WAŻNOŚCI - paszport MUSI mieć ważność przynajmniej do końca 2013 r- warunek bezproblemowego otrzymania wizy rosyjskiej, nr rejestracyjny jachtu). Koszt wizy to ok. 151 zł, ale być może uda się uniknąć tych opłat.

Przy przekroczeniu granicy nie ma obowiązku posiadania ubezpieczenia jachtu, obowiązkowe jest indywidualne ubezpieczenie zdrowotne (koszt około 100 zł od osoby), ale to będziemy załatwiać później.

Przy zapisach na tegoroczny rejs (po spełnieniu powyższych warunków) będzie obowiązywało wpisowe w wysokości 200 zł od jachtu (płatne na konto bezpośredniego organizatora – GO PTTK w Katowicach), rozliczane przy uiszczaniu pozostałej części odpłatności. Jak co roku przewiduję gadżety rejsowe (koszulki rejsowe - innego typu niż dotychczas, butony, naklejki, nagrody), dodatkowo fajną przygodę, słońce i uśmiech.

Regulamin, etapy i terminy, po załatwieniu spraw wizowych, prześlę uczestnikom rejsu prawdopodobnie w końcu marca.

 

Pozdrawiam żeglarsko

Komandor rejsu

Wojtek Skóra

Dane kontaktowe:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel.22 2548595

kom. 602451456